Facebook Pixel Code
Pobrane z: nursing.com.pl | E-mail użytkownika: | Data pobrania: 28.05.2024
PIELĘGNIARSTWO EPIDEMIOLOGICZNE MALARIA MEDYCYNA TROPIKALNA

Medycyna tropikalna. Bądź mądry przed szkodą

2 lipca 2012

Rocznie ok. milion naszych rodaków odpoczywa w strefie zagrożenia chorobami tropikalnymi. Aby zminimalizować ryzyko utraty zdrowia podczas wymarzonych wakacji, warto zawczasu zebrać informacje o celu podróży, warunkach pobytu, bezpieczeństwie, klimacie i pogodzie oraz pamiętać o ubezpieczeniu.

Piękne plaże z pióropuszami palm, turkusowa woda i egzotyczna kuchnia... Podróż marzeń! Trzeba się jednak zawczasu przygotować do wyjazdu w te rejony świata, gdzie panuje odmienny klimat, aby uniknąć potem wizyty w poradni chorób tropikalnych. Oto cztery ważne zasady obowiązujące każdego globtrotera.

Zasady profilaktyki 

Po pierwsze należy wykonać obowiązkowe oraz zalecane szczepienia 6 tygodni przed wyjazdem – to ostateczny termin zgłoszenia się do poradni. Późniejsza wizyta może wykluczyć zaaplikowanie szczepionek, które wymagają podania w kilku dawkach, w odstępie kilku tygodni. Na miejscu stosuj kremy z dużym filtrem (niezbędne jest czapka lub kapelusz), repelenty, moskitiery i unikajcie nocnych spacerów – owady najczęściej gryzą po zmroku.