Facebook Pixel Code
Pobrane z: nursing.com.pl | E-mail użytkownika: | Data pobrania: 23.06.2024
POŁOŻNICTWO PIELĘGNIARSTWO PEDIATRYCZNE ŻYWIENIE DZIECI I NIEMOWLĄT DOLEGLIWOŚCI TRAWIENNE DIETA ELIMINACYJNA UKŁAD POKARMOWY NOWORODKA WCZESNE DZIECIŃSTWO

Jak ukoić dolegliwości trawienne w okresie wczesnego dzieciństwa?

29 czerwca 2018
Jak ukoić dolegliwości trawienne w okresie wczesnego dzieciństwa?

Funkcjonowanie układu pokarmowego noworodka jest związkiem z wydajnością trawienia i wchłaniania. Niedojrzałość czynnościowa może skutkować osiągnięciami objawami klinicznymi. Ważny jest czas przez rodziców wybrali odpowiedni sposób żywienia. Czynnościowe przewodu pokarmowego ma charakter przejściowy. Z uwagi na łagodny, przemijający charakter zaburzenia te nie poszerzenia diagnostyki ani opieki specjalistycznej.

Z artykułu dowiemy się, co jest pomocne w zaopiekowaniu dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zbiór praktycznych potrzeb na kompleksowe zarządzenie problemu dolegliwości trawiennych w okresie niemowlęcym - od odpowiedniego diagnostyki, poprzez dostarczniową, do emocjonalnego dziecka. W trakcie dietetycznym u niemowląt karmionych piersią istotna jest dokładna analiza diety matki. Autorka przedstawia dedukcję, m.in. dotyczące zaparć, kolki, mleka modyfikowanej, czy diety eliminacyjnej.