szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Nowe studia podyplomowe na WUM

Analityka medyczna i metodologia badań klinicznych to nowe kierunki studiów podyplomowych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Uczelnie prowadzi również zapisy na kolejne edycje studiów dla Koordynatorów Przeszczepiania Narządów oraz z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej w opiece zdrowotnej.

 

Pierwsza edycja studiów z zakresu analityki medycznej rozpocznie się 26 września. Dwuletni kurs skierowany jest do absolwentów biologii, biotechnologii, chemii, farmacji i weterynarii. Jego program obejmuje łącznie 1135 godzin zajęć, odbywających się w systemie weekendowym – w piątki, soboty i niedziele.
 

Z kolei "Metodologia badań klinicznych" ruszy pod koniec bieżącego roku. Zapisy na nią potrwają do końca października. Studia przeznaczone są dla pracowników jednostek klinicznych, naukowych bądź prowadzących badania na zlecenie, dla osób zatrudnionych lub kandydatów do pracy w działach medycznych firm farmaceutycznych, a także dla pracowników firm o typie kontraktowych organizacjach badań klinicznych (CRO) i SMO (Site Management Organisation). Nauka na kierunku trwa dwa semestry (w sumie 192 godziny zajęć).
 

Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM prowadzi także nabór na czwartą edycję studiów podyplomowych Koordynatorów Przeszczepiania Narządów oraz na drugą edycję studiów podyplomowych z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej w opiece zdrowotnej.

 

-Kształcimy specjalistów w nowych zawodach, takich jak koordynator przeszczepiania narządów. 27 września zaczynamy już czwartą edycję tych studiów, stworzonych przez profesora Wojciecha Rowińskiego, a wspieranych przez Ministerstwo Zdrowia - mówi prof. Zbigniew Gaciong, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM.

 

Oranizatorzy szczególnie liczą na zainteresowanie ze strony anestezjologów i neurochirurgów. Chociaż, jak dodaje, studia skierowane są także do absolwentów wydziałów pielęgniarstwa i wydziałów lekarskich z tytułem magistra lub licencjata. Nauka na kierunku trwa jeden semestr, obejmuje 99 godzin zajęć i jest dofinansowywana przez Ministerstwo Zdrowia. Uczestnik ponosi jedynie opłatę w wysokości 100 złotych. Lekarze uczestniczący w kursie uzyskają 40 punktów edukacyjnych.
 

W październiku ruszy też druga edycja studiów z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej w opiece zdrowotnej. Jak wyjaśnia prof. Gaciong, mają one pomóc w zarządzaniu niepublicznym ZOZ-em, apteką lub inną firmą z branży medycznej. Zajęcia poprowadzą wykładowcy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 

Trwający dwa semestry kurs adresowany jest głównie do lekarzy i dentystów prowadzących własną działalność oraz do osób zarządzających zakładami opieki zdrowotnej lub planujących podjęcie tego typu działalności. Program obejmuje łącznie 192 godziny zajęć dydaktycznych. Słuchacze otrzymują komplet książek i materiałów do nauki oraz zaświadczenia o uzyskaniu 40 punktów edukacyjnych.
 

Więcej na stronie: www.ckp.wum.edu.pl
 

PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz

źródło: Serwis Nauka w Polsce - PAP (naukawpolsce.pap.pl)
Data dodania: 2008-09-10 13:41:45
Data modyfikacji: 2008-09-10 13:47:54
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.